Sağlık - Güvenlik

SAĞLIK

Hedef Koleji’nde tüm öğrencilerimiz ve personelimiz için tam zamanlı çalışan bir hemşiremiz ve revirimiz hizmet vermektedir. Amacımız öğrencilerimizin sağlık takibi ve koruyucu sağlık hizmetlerini eksiksiz olarak verilmesini sağlamaktır.

Kronik hastalığı, alerjisi ve uygulaması gereken diyetleri olan öğrencilerimiz için yemekhanemizde kişiye özel diyet yemek verilmektedir. Kantinimizde kartlı sistem uygulanmakta, öğrencinin hastalık, alerji ve diğer durumları için ürün kısıtlaması yapılabilmektedir. İnternet üzerinden velinin öğrencinin tükettiği ürünleri kontrol etmesi sağlanmaktadır. (Örn. Diyabet hastası öğrenci şeker içeren ürünleri alamaz veya Çölyak hastası öğrenci glüten içeren ürünleri alamaz gibi..)

Acil durumlarda öğrencilerimiz ve personelimiz, sağlık personelimiz veya refakatçi eşliğinde bekletilmeden kurumumuza 1km mesafede bulunan GrandMedical Hospital’a sevk edilmekte, gerekli tetkik ve tedavilerinin yapılması sağlanmaktadır.

Tüm öğrencilerimiz için belirli bir sağlık politikası izlenmektedir. Her öğrenci için aşı kartı takip edilmekte ve Sağlık Bakanlığının ilgili birimleriyle koordineli bir şekilde rutin aşıları yapılmaktadır.

 

GÜVENLİK

Okullarımızda üzerinde önemle durduğumuz konuların başında güvenlik ve öğrenci takibi gelmektedir. Devamsızlık yapan öğrencinin velisi anında aranır, bilgi verilir.  Okullarımızda tam zamanlı çalışan güvenlik personellerimiz yabancıların okula girmelerini önlediği gibi okuldan izinsiz ayrılmalara da müdahale etmektedir. Çocuklarınız Hedef Koleji okulları sınırları içine girdikleri andan itibaren bizim denetimimiz ve takibimiz altındadır; yılların verdiği birikim ve tecrübeyle onları korur, gözetiriz. Hedef Koleji okullarında çocuklarınız güvenli bir ortamda eğitim görür.

Okulumuza gelen misafirlerimiz kapıda güvenlik personelimiz tarafından karşılanmakta ve giriş onayı alınmaktadır.

İlköğretim kampüsümüzde öğrenci giriş çıkışları güvenlik personeli ve servis anneleri tarafından takip edilmektedir.

Anadolu Lisesi kampüsümüzde giriş çıkışları parmak izi okuyuculu turnike sistemi ve güvenlik personelimiz eşliğinde takip edilmekte, velilerimize otomatik SMS sistemiyle bilgilendirme yapılmaktadır.