site-icin


Hedef Eğitim Kurumları ilk olarak 1991 yılında Türkçe Öğretmeni Mustafa ÖZTÜRK, Biyoloji öğretmeni Hasan ALTIN ve Tarih öğretmeni Semih BALABAN tarafından Salihli de Kurulan Salihli Hedef Dershaneleri ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır.

Salihli den sonra Kula, Alaşehir, Turgutlu, Manisa, Akhisar, Soma, Gördes, Gölmarmara, Saruhanlı şubeleri ile Manisa’nın en büyük eğitim öğretim kurumu olmuştur. Daha sonra Türkiye örgütlenmesine yönelen Hedef Dershaneleri İzmir, İstanbul, Ankara, Kayseri, Erzurum, Trabzon, Giresun, Bursa, Sivas, Mersin, Antalya, Denizli’de İl merkezlerinde ve ilçelerinde dershanecilik faaliyetlerini sürdürerek Türkiye’de ulusal düzeyde bir marka olmuştur.

Manisa ve Salihli’den başlayan bu eğitim serüveni Türkiye çapında büyük bir organizasyona dönüşerek Türkiye 1.likleri de dahil bir çok başarıya imza atmıştır. Bu büyüme ve başarılarda Salihli Hedef Dershanesi müdürü Bahattin ERGÖNÜL, Kula Hedef Dershanesi müdürü Osman KASIRGA ve Manisa Hedef Dershanesi müdürü Gülbahar TAHMİLCİ’ nin büyük katkıları olmuştur.

1998 yılında Manisa Hedef Dershanesinin kurulmasıyla Manisa da eğitimde yeni bir anlayış ortaya çıkmıştır. Bu anlayışın en önemli özelliği her öğrenciye eşit ilgi ve saygı aynı zamanda eğitim öğrencinin kişiliğine saygı duymakla başlar felsefesidir. Öğrenci ve velilerini müşteri olarak değil Hedef ailesinin değerli bir bireyi olarak gören ve alanında en nitelikli öğretmen kadrosuyla çalışan Hedef Dershaneleri Manisa’da sürekli büyümüş ve ilgi odağı olmuştur. Bu büyümenin sonucu Manisa’ da 2009 yılında Mustafa KADER, Mehmet HEKİM, TOKULLAR ailesi ve Semih BALABAN tarafından kurulan ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik Hedef Koleji Manisa Merkezde eğitim öğretim hayatına 180 öğrenci ile başlamıştır. 2010 yılında Hedef Koleji Müdürü olan Semra GÜVEN ’in ve Müdür Yardımcısı Seyit Ali ÖZMEN’ in büyük katkılarıyla Hedef Koleji Sürekli öğrenci sayısını artırmıştır. 2014 – 2015 öğretim yılında Manisa’da tüm özel okullar tarihinde ilk kez bir kolej kayıt kapatarak tüm kontenjanlarını doldurmuştur. Bu onur, bu başarı Hedef Koleji’ne aittir.

2014-2015 eğitim öğretim yılında dershanelerin dönüşüm programı kapsamında Manisa Hedef Dershanesi Manisa’nın ilk dönüşen eğitim kurumu olarak Hedef Lisesine dönüşmüştür. 95 öğrenci ile öğretim hayatına başlayan Manisa Hedef Lisesi Manisa’nın en tanınmış, en nitelikli öğretmen kadrosuyla öğrencilerini yetiştirmektedir.

Manisa kökenli olan Hedef Eğitim Kurumları eğitimin diğer alanlarında da halkımıza hizmet vermektedir. 2013 yılında Seher GÜNER BALABAN tarafından açılan Hedef Aile Danışmanlık Merkezi her yaştan bireylere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hedef Eğitim Kurumlarının kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Koordinatörü olan Semih BALABAN’ ın başarılı yönetimiyle Hedef Eğitim Kurumları Manisa’da eğitimin çıtasını yükselterek farklı bir eğitim anlayışıyla eğitim ve öğretimde güvence olmuştur.